Hem
Statistik
Rekord
Tävlingar
Tävlingskalender
Simidrottare
Föreningar
Föreningsbyten
Till SSFs hemsida
Nordic Youth Championships -06 (NUM)
Ort: Malmö Datum: 2006-07-08 Arrangör: Bassäng: 50 M
Gren
Alla
1500m Frisim
200m Frisim
400m Frisim
400m Medley
50m Ryggsim
200m Fjärilsim
100m Ryggsim
200m Ryggsim
200m Bröstsim
100m Bröstsim
50m Fjärilsim
100m Fjärilsim
800m Frisim
100m Frisim
50m Bröstsim
50m Frisim
200m Medley
Klass
Herrar
Damer
Alla
Förening
Alla
Bålsta Simklubb
Föreningen Trelleborg Kappsim
Föreningen Österlen-Sim
Göteborg Sim
Helsingborgs Simsällskap
Järfälla Simsällskap
Landskrona Simsällskap
Mölndals Allmänna Simsällskap
Norrköpings Kappsimningsklubb
SK Nautilus
Simklubben Götene
Simklubben Neptun
Simklubben Ran
Simklubben S02
Sundsvalls Simsällskap
Södertörns Simsällskap
Täby Sim
Umeå Simsällskap
Väsby Simsällskap
20
30
50
100
Namn
Född
Förening
Gren
Tid
Aqua Poäng
Anders Harnebrandt
Swimmer
1990
Göteborg Sim
100m Ryggsim
01:03.85
538
Caroline Bornius
Swimmer
1992
Göteborg Sim
100m Ryggsim
01:05.45
700
Eleonor Lindborg
Swimmer
1992
Föreningen Trelleborg Kappsim
100m Ryggsim
01:07.25
645
Mattias Carlsson
Swimmer
1990
Simklubben Götene
200m Ryggsim
02:10.89
625
Anders Harnebrandt
Swimmer
1990
Göteborg Sim
200m Ryggsim
02:13.31
591
Eleonor Lindborg
Swimmer
1992
Föreningen Trelleborg Kappsim
200m Ryggsim
02:24.79
640
Caroline Bornius
Swimmer
1992
Göteborg Sim
200m Ryggsim
02:26.90
613
Alexander Nyström
Swimmer
1990
Simklubben Neptun
50m Fjärilsim
00:26.95
576
Filip Falkenborn
Swimmer
1990
Täby Sim
50m Fjärilsim
00:26.96
575
Sara Sharp
Swimmer
1992
Umeå Simsällskap
50m Fjärilsim
00:28.40
687
Miranda Bånnsgård
Swimmer
1992
Mölndals Allmänna Simsällskap
50m Fjärilsim
00:29.95
586
Filip Falkenborn
Swimmer
1990
Täby Sim
100m Fjärilsim
00:59.01
601
Alexander Nyström
Swimmer
1990
Simklubben Neptun
100m Fjärilsim
00:59.62
583
Sara Sharp
Swimmer
1992
Umeå Simsällskap
100m Fjärilsim
01:04.41
659
Sarah Sjöström
Swimmer
1993
Södertörns Simsällskap
100m Fjärilsim
01:05.06
639
Mattias Carlsson
Swimmer
1990
Simklubben Götene
200m Fjärilsim
02:12.32
598
Filip Falkenborn
Swimmer
1990
Täby Sim
200m Fjärilsim
02:15.14
561
Anna Johansson
Swimmer
1992
SK Nautilus
200m Fjärilsim
02:29.00
546
Louise Hultgren
Swimmer
1992
Landskrona Simsällskap
200m Fjärilsim
02:36.35
472
Andreas Nilsson
Swimmer
1990
Simklubben Ran
200m Medley
02:16.23
585
<<
<
1
2
3
4
>
>>
4111478
4111510
4111501
4111477
4111479
4111502
4111511
4111485
4111488
4111517
4111492
4111487
4111484
4111516
4111505
4111475
4111486
4111519
4111520
4111528